Současnost

Současnost

Oddíl juda USK Praha má v současnosti okolo 270 členů a funguje jako národní tréninkové středisko pro ty nejlepší tuzemské judisty. Od roku 2006 je členem a v klubu se připravuje dosavadní nejúspěšnější český judista všech dob Lukáš Krpálek, olympijský vítěz 2016, mistr světa 2014 ve váze do 100 kg a mistr světa 2019 ve váze nad 100 kg (dosud jediný, kdo drží dva tituly v různých vahách), mistr Evropy 2018 a nositel mnoha titulů a rovněž držitel mnoha medailí ze sérií soutěží Grand Slam a Grand Prix.

Klub má své zázemí v pražské sportovní hale Folimanka. Chloubou oddílu je perfektně odpružená judistická žíněnka o rozloze 330 metrů čtverečních. Kromě toho disponuje dokonale vybavenou posilovnou, saunou a regenerací.

USK Praha se stará o judisty už od nejmenších let. Tzv. baby judo nabírá na popularitě a vytváří zdravý základ pro přípravku a následně pro žákovské kategorie, ve kterých tým vidí slibnou budoucnost. Učíme děti, aby se nebály soutěžit, zvládat výhry i prohry a také jsou vedeny k tomu, že reprezentují sebe, svůj klub a svoji zem, protože se zúčastňujeme nejen domácích, ale i zahraničních soutěží.

Tým aktivně vytváří vhodné podmínky pro ty nejlepší judisty z ČR a bere je pod svá křídla. Obvykle po dokončení střední a před nástupem na vysokou školu dostane reprezentant nabídku jít trénovat a studovat do Prahy. Touto cestou zajišťuje USK Praha zabezpečení pro reprezentaci České republiky.