Těžší sezóna nemusí nutně znamenat, že Vánoce nejsou

21. 12. 2020
Posted in Nezařazené
21. 12. 2020 Jan Čermák

Těžší sezóna nemusí nutně znamenat, že Vánoce nejsou

Bylo to letos nesnadné, ale ne ztracené. Přes veškeré potíže a omezení jsme odtrénovali hodně, ať doma – doma, tak doma – Na Folimance i na několika soustředěních. V těch co do malého počtu povolených turnajích od toho v dánském Vejle, Poháru nadějí v Olomouci, Českých pohárů v Ostravě a Brně, přes Hranice na Moravě, žákovské přebory…, tam všude jsme jako klub uspěli na výbornou. Nejmladší a mladí zůstávají svému sportu věrní a ani nepolevují, ani neodchází. V Praze se podařilo uspořádat po mnoha letech Mistrovství Evropy, které i přes zákaz účasti diváků a dalšími s tím souvisejícími omezeními nebylo ztrátové, to je také velký a pro naše kluby důležitý úspěch.

Zvládli jsme to a zvládneme to znovu, i kdyby to mělo trvat jakkoliv dlouho. Dělat judo znamená i žít judo. Jedněmi ze součástí jsou v něm i pokora, vytrvalost, trpělivost. A ty my máme. Nebudeme mluvit za ostatní ( i když věříme ve stejný postoj ), ale my v USK PRAHA JUDO se na závodní tatami vrátíme v plném počtu a budeme se prát co to dá o medaile.

Všem členům našeho klubu, všem kolegům z ostatních klubů, rodičům a přátelům juda přejeme krásné, spokojené a šťastné Vánoce a do roku 2021 zdraví, klid, pohodu a také úspěchy. Pokud Vás není letos u stolu více (a jako že některých je:-) ), ať vás není určitě méně. Nepohoda venku nemusí být nepohodou doma a zkusme aspoň na pár dní zapomenout na věci, které nás teď tolik omezovaly.

Pěkné svátky a po nich na shledanou doma, Na Folimace!

Trenéři a vedení USK PRAHA JUDO

 

Foto v úvodu: istock