• Home
  • Po prázdninách rozeprání v Novém Bydžově

Po prázdninách rozeprání v Novém Bydžově

9. 9. 2018

Turnaj v našem kalendáři sice nevypsaný, ale vyrazilo z USK PRAHA JUDO přece jen pár borců se poprat na začátku sezóny podzim / zima. V podstatě se zadařilo všem. Kdo dosáhl na medaili, ten ji má, komu se to tentokrát nepovedlo si polepší příště, ale další zkušenost pro úplně všechny z nás. Premiéru v našich barvách si odbyli Venda Koudelka a Jonáš Bezpalec, kteří odteď startují za USK PRAHA JUDO, další nový přírůstek do naší stáje, Kuba Tomšů, si vyřeší svojí klubovou iniciaci při nejbližší možné příležitosti.

Ráno patřilo tatami Markovi Jáklovi, Dominikovi Stečínskému a Martinu Fictumovi, tedy U11. Martin se pral hezky, ukázal opravdu špičkové Kouchi-Gari a to je potřeba zde „vypíchnout.“ Nebyla to náhoda, útoků na tuto techniku měl několik a z toho jednou opravdu pěkný Ippon. Dominik byl třetí ze tří a šel do toho stejně tak, jako Marek, srdcatě a dělal co mohl. Bojovali a to se prostě počítá.

V mladších žácích potvrdil svoje dosavadní výkony Štefan Sušický. Přes jednu prohru nakonec svou kategorii vyhrál a porážku svému přemožiteli v eliminacích dokonale vrátil ve finále do sedmi vteřin krásným Sode-Tsurikomi-Goshi. Vynikající výkon. Již zmíněný novic v našem týmu, Venda Koudelka, měl vlastně úplně stejný osud jako Štefan, vrátil porážku ve finále s tím, že Ippon oplatil Waza-Ari. Pěkná utkání. Bojovně s velkou pochvalou Dan Luxemburk. Je rváč a velký „kontrachvatista,“ dokáže z útoků soupeřů opravdu vytěžit. Matěj Šipan podal příznivý výkon, bylo vidět, že na některé soupeře to chce trochu nabrat kila, protože jinak by to s ním měli ještě těžší, než teď. Pral se dobře.

Ve starších žácích tentokrát, a velmi zaslouženě, vybojoval jediné zlato Jan Kryl. Rvavosti má na rozdávání a až se ještě více poddá technika, budou s ním mít mnozí problémy. Kuba Čermák dal první tři utkání spolehlivě na Ippon, ve finále bohužel zapomněl krk po nepovedené nízké Seoi-nage v luftu a za to se platí škrcením. Je to tak. Ale celkově dobrý výkon. Katka Šipanová se neulila, podávala standardní výkon a to stačilo tentokrát na stříbro.

Celkově to hodilo na stříbrný pohár v hodnocení klubů a to se taky počítá.

 

FICTUM, Martin   1. místo

STEČÍNSKÝ, Dominik  3. místo

SUŠICKÝ, Štefan  1. místo

KOUDELKA, Václav  1. místo

ŠIPAN, Matěj  2. místo

LUXEMBURK, Daniel  3. místo

STEČÍNSKÝ, Viktor  2. místo

KRYL, Jan  1. místo

ČERMÁK, Jakub  2. místo

ŠIPANOVÁ, Kateřina  2.místo

 

Za týden na ČP v Brně!

Zapsal: Čermoš

Foto: Rodiče