• Home
  • ČP VELKÁ CENA CHOMUTOVA 2018

ČP VELKÁ CENA CHOMUTOVA 2018

13. 6. 2018

Podle údajů ČSJu se turnaje zúčastnilo celkem 455 závodníků z 98 klubů, což ale nesedí minimálně v tom, že USKP, tedy náš klub, mezi uvedenými není. Odchylka bude určitě jen minimální a tak na tom, že to byl početně dobře obsazený turnaj se shodnout určitě lze. Vzhledem k jeho zařazení jako kvalifikační soutěže k nominaci na PČR je účast špiček ve svých kategoriích prakticky zaručena a to určitou úroveň poskytne vždy.

Snad jen poznatek ke Golden Score a to tolik, že z časových důvodů je omezení na 1 minutu výhodné, z pohledu na některé výsledky po uplynutí tohoto časového limitu je ale zřejmé, že se nic nevyřešilo a hra se vrací na začátek pouze a výhradně do rukou rozhodčích, kteří za tak krátký čas nemusí získat dostatek nových a přesvědčivých důkazů o tom, kdo byl lepší. GS do nekonečna je postrach všech pořadatelů takovýchto soutěží, na druhou stranu je boj, někdy do padnutí, asi jedinou cestou k co největší spravedlnosti, jak se o tom přesvědčujeme v zahraničí kdy jsme holt museli absolvovat i deset, až dvanáct minut, než se rozhodlo. A daleko více přesvědčivě a s méně nepřesnostmi v určení vítěze. Jestli je nekonečno úplně to nejlepší může být také na pováženou, ale 1 minuta je určitě málo. Nicméně, pravidla jsou v naší zemi taková jaká jsou a hrát se dá jen podle nich.

Naše bilance čítá šest medailí a s tím se nelze než spokojit. Svoje momentální postavení „na judistickém trhu“ si potvrdili svými prvenstvími Jan Kačírek a Anna Marie Polnická, Ondřej Kuncl se probojoval až do finále, Sára Zitová, Katka Šipanová a Pavel Kolský brali solidní bronz. Všichni jmenovaní tímto navazují na poměrně dlouhou šňůru své medailové sbírky, kdy neodjíždějí ze soutěží bez umístění. To mluví za vše a hodnocení se tím usnadňuje. Je to známka dlouhodobé a dobré přípravy.

Nezbývá, než k dosaženým výsledkům pogratulovat!

 

Přehledně:

U15:

KAČÍREK, Jan  -50kg  1.místo

ŠIPANOVÁ, Kateřina  -52kg  3.místo

ZITOVÁ, Sára  -44kg  3.místo

 

U18:

POLNICKÁ, Anna Marie  -52kg  1.místo

KUNCL, Ondřej  -55kg  2.místo

KOLSKÝ, Pavel  -90kg  3.místo

 

Foto a zápis: Čermoš