• Home
  • Pražský pohár žáků a dorostu – USK CUP 2018

Pražský pohár žáků a dorostu – USK CUP 2018

24. 5. 2018

Přesto, že jsme turnaj vypsali již koncem loňského roku, sešlo se jich v sobotu v republice dalších osm. Pražský turnaj tím na kvalitě rozhodně neutrpěl, protože jej poctili svou účastí opravdu dobří závodníci nejen z Čech, ale ze Slovenska, Rakouska, Německa a početná, sedmadvacetičlenná výprava ze západo-uralské oblasti, především z Jekatěrinburgu a Čeljabinsku. Na této účasti jsme pracovali dlouho proto, aby se co nejvíce mládežnických judistů z ČR mohlo konfrontovat s opravdu vysokou kvalitou ze zahraničí. Všichni víme, že to je kromě poctivého trénování to, co potřebují naši mladí nejvíce. Zvykat si na to, že proti nim nenastupuje nikdo jiný než mnohdy sice perfektně připravený, ale stále jenom taky borec či borkyně, jakými mohou být i oni. Odbourat častou zaskočenost našich závodníků jen proto, že je proti nim na žíněnce cizinec asi nejde bez toho, že se budou od co nejmladšího věku přes věk žákovský a dorostenecký takovýmito turnaji otužovat, aby si na tyto situace zvykli a uměli si v nich poradit. Pokud tedy bude v Česku k mání takováto příležitost, pak si ji my, z USK PRAHA JUDO, určitě ujít nenecháme a bude-li to jen trochu v našich silách, rozhodně ji podpoříme.

Utkání byla na špičkové úrovni a ti, kteří dosáhli na medaile museli opravdu něco odevzdat. Dělá nám dobře, že se nemalý počet  borců a borkyň z našeho klubu dokázal v domácím prostředí prosadit a získat zlaté, stříbrné i bronzové medaile. Vítězství v některých kategoriích nad soupeři z Ruska patří k těm ještě o něco cennějším, i když od sousedů z východu i ze západu dorazili také opravdu ti výběroví. Dělá nám hodně dobře i to, že se prosazovali Češi z jiných klubů, to jsme si opravdu přáli. Aby česká judistická mládež ten den zabojovala a nenechala se převálcovat. A to se povedlo nám všem a buďme na to hrdí a určitě pochvalme všechny, kdo se šli porvat a udělali výsledek. Povzbuďme ty, kteří ten den „D“ neměli, kdy ale mnozí v neděli na dvoufázovém randori kempu odhodili trému a srovnali si účty. A nebylo jich málo a udělali to bez respektu a důsledně.

Kemp byl perfektní, pralo se ve třech skupinách přes 150 závodníků a závodnic a bylo to nadoraz. Přítomnost a povzbuzení od olympijského vítěze Lukáše Krpálka dopadlo na všechny sportovce. Při některých mezinárodních randori by to jeden skoro radši přerušil, bylo to jak o život. Mraky hodů, hodně pohybu, drsná Ne-Waza. Monoklů jsme získali i rozdali strašně moc, spotřebovaly se dva kbelíky ledu na chlazení kdečeho. Tak vysoké nasazení jsme dlouho na tréninku i kempu neviděli a je bez diskuze, že jej vyprovokovali hlavně Rusové. Nedali to zadarmo. Nicméně, naši jim byli tak rovnocennými partnery, že opravdu jen a jedině velká pochvala.

Poučení je z tohoto víkendu asi takové, že: „Pes který štěká, nás nemusí nutně sežrat. Trenér ruské výpravy svým temperamentem rozvířil celkem neobvykle dění v hale a jeho tým byl opravdu na vysoké úrovni, velmi sebevědomý a sebejistý. Na někoho to zapůsobilo, ale ve finále se toho naši zhostili dobře a včas si uvědomili, že to půjde. A šlo to. Tudíž, nejdůležitější je asi neprohrát si to už předem v hlavě (což tedy zase rozhodně není snadné:-) ). Ale i naši mladí jsou dobří a můžou být ještě lepší. Budou.“

 

Výsledky USK PRAHA JUDO:

U13:

SUŠICKÝ, Štefan  -38kg,  1.místo

DĚDEK, Dominik -42kg,  1.místo

MAXA, Petr  -60kg,  2.místo

ZITA, Ondřej  -34kg,  5.místo

MITKOV, Petr  -34kg  7.místo

U15:

ŠIPANOVÁ, Kateřina  -57kg,  1.místo

VOJTĚCH, Štěpán  -38kg,  2.místo

ČERMÁK, Jakub  -50kg,  7.místo

TOMAN, Denis  -60kg,  7.místo

U18:

POLNICKÁ, Anna Marie  -52kg,  1.místo

KUNCL, Ondřej  -55kg,  2.místo

ČERNÝ, Filip  -55kg,  3.místo

POHOŘALÝ, Jakub,  -81,  3.místo

POSPÍŠIL, Jakub  -55kg,  5.místo

PROCHÁZKA, Vojtěch  -55kg,  7.místo

 

IMG-20180520-WA0003

IMG-20180520-WA0001

20180520_093240B

20180520_093238(0)B

20180520_092550B

IMG-20180520-WA0005