• Home
  • Třináct medailí z Jablonce pro náš klub

Třináct medailí z Jablonce pro náš klub

20. 3. 2018

2. kolo Českého poháru v Jablonci vyneslo USK PRAHA JUDO pěkné výsledky celkově, ale pokud někoho tentokrát vyzdvihnout, tak z mladších žáků rozhodně Petra Mitkova, který si po bronzu na nedávném Krajském přeboru v Praze odvezl také bronz z Jablonce. Vyrovnává svůj handicap s pozdějším začátkem v judu slibně a za jeho dvouletou kariéru rozhodně palec nahoru. Druhým, koho je fair zmínit, je Štěpán Vojtěch. Starší žák, který se dlouho odmítal vzdát svého nároku na solidní medaili a trénoval, závodil, vydržel a teď uspěl. Jeho stříbrná účast ve finále očividně těšila nejen jeho, ale opravdu nás všechny. Jako třetího bychom vybrali určitě dorostence Lukáše Pečenku, který předvedl vskutku vyspělé a nekompromisní judo a absolutně zaslouženě si stoupnul při vyhlášení na stupeň č. 1. Letos již v ČP podruhé. Opravdu velmi pěkný výkon. V neposlední řadě je určitě třeba upozornit i na dvojitý a dvojnásobně zlatý start Jana Kačírka, který i z minulého kola dovezl medaile z obou startů.

Všichni naši borci a borkyně se jeli poprat a jak se to komu tentokrát podařilo říkají jasně výsledky. Někdo uspěl skvěle, někdo dobře, někomu se nezadařilo, ale to už je dneska minulost a jediné co je opravdu nutné, je připravit se co nejlépe na příště. Snažit se udržet si dobrou pozici, nebo si ji vylepšit, ale rozhodně to nevzdat.

Na medaile a bodovaná místa dosáhli:

U13

DĚDEK, Dominik    1.místo
MAXA, Petr     1.místo
ŠIPAN, Matěj    2.místo
MITKOV, Petr    3.místo
SUŠICKÝ, Štefan   3.místo
ZITA, Ondřej    5.místo
LUXEMBURK, Daniel     7.místo

U15

KAČÍREK, Jan    1.místo
VOJTĚCH, Štěpán    2.místo
ZITOVÁ, Sára    3.místo
ŠIPANOVÁ, Kateřina    7.místo

U18

KAČÍREK, Jan    1.místo
PEČENKA, Lukáš    1.místo
POLNICKÁ,  Anna M.  3.místo
PFAF, Michal    3.místo
ZITOVÁ, Sára    5.místo
KOLSKÝ, Pavel    7.místo
POSPÍŠIL, Jakub    7.místo

Junioři:

REJCHRT, Matyáš    2.místo

Zapsal a za text zodpovídá: Čermoš