• Home
  • 1. Tréninkový sraz RvŽ v Teplicích 2018

1. Tréninkový sraz RvŽ v Teplicích 2018

11. 3. 2018

Pokud je výběr důsledný a věříme, že je, pak se do Teplic na víkend od 9. do 11. března sjelo z kategorie U15, někdy doplněno i U13, to nejlepší co je v Čechách z judistického mládí k mání. Už páteční trénink byl ve znamení rvačky a protože byli všichni čerství, tak to bylo k pokoukání. Přes šedesát borců a borkyň se o to postaralo.

Sobota ve skladbě rozcvička, dopolední, odpolední a večerní trénink dala celkem 6 až 7 hodin kvalitního sportování. Technický trénink dopoledne, který vedla Andrea Pokorná, dříve Pažoutová, dvojnásobná olympionička (OH 2000 a 2004), bronzová na ME 2004, sedmá na ME 2001 a 2008, juniorská mistryně a dvojnásobně bronzová z Evropy. Andrea platila ve své době za největší talent českého ženského juda a její trénink tomu i odpovídal. Tolik o Andree pro účastníky srazu, kteří se narodili později:-). Velice pěkná a srozumitelná metodika jejího Kouchi-Gari a Sasae-Tsurikomi- Ashi s vychýlením na principu přenesení váhy do strany sklidila potlesk a uznání od závodníků i trenérů.

Randori během všech tří dnů bylo jako vždy v plném tempu a kdo chtěl, ten se popral kvalitně a vydatně. Někteří okusili toto tempo poprvé, někteří již patřili mezi ostřílené a zkušenější. Někdo si musel poradit s nějakým zraněním a poradil si, někdo to měl jinak, ale beze sporu tento sraz patřil k náročným akcím a kdo prošel tak nějak se ctí a dokázal si poradit jak s prohrami, tak výhrami, ať už v nácviku techniky či potom v randori, musel si odnést další posun vpřed. Což je nejhlavnějším cílem těchto srazů.

Zapsal: Čermoš

Foto: Libor Štěpánek