• Home
  • S Davidem Klammertem 2 hodiny a ještě by to šlo…

S Davidem Klammertem 2 hodiny a ještě by to šlo…

22. 2. 2018

David včera předvedl a vysvětlil žákům a dorostencům, kteří se sjeli k nám na Folimanku, svoji vypracovanou zátočku. Pro některé ihned k použití, pro jiné zatím vzhledem k omezením v kategoriích do zásoby, ale nikomu na škodu a naopak všem velmi k dobru. Známe teď postup při nacvičování a viděli jsme a vyzkoušeli zároveň, jak správně provést kompletní hod. Opět, někomu se povedlo téměř ihned, někdo potřeboval více času, někdo bude muset ještě makat, ale všichni si něco odnesli.

Druhá část Klamošova tréninku patřila jeho oblíbenému a velmi účinnému přechodu v Ne-Waza. Odvětví juda, které je náročné pro drtivou většinu závodníků a na kterém se musí pracovat poctivě a dlouho a i tak není dopřáno každému jej zvládnout na dobrou, natož výbornou. Proto se v těchto věkových kategoriích snažíme věnovat se zvýšenou pozorností a jsme rádi za instruktáže od našich reprezentantů, kteří mnohdy ukáží nejen správně provedenou klasiku, ale přidají i něco ze svého vylepšení.

Nakonec jsme se i trochu poprali a bylo fajn vidět, že se našli i borci a borkyně, kteří ihned dokázali slušně použít to, co jim David ukázal. To si myslím je pro trenéry dobrý pohled stejně, jako pro hlavního hosta tohoto tréninku. Maličko jsme museli nastavit čas, ale věříme, že rádi a bylo to všem přínosem.

Klamošovi za jeho čas, který nám věnoval po svém vlastním tréninku moc děkujeme a přáli bychom si, aby u nás včera nebyl naposledy!

Vás všechny zveme na příští trénink s hostem, který opět včas oznámíme.

 

Zapsal a fotil: Čermoš


Klamoš trénink 6

Klamoš trénink 5

Klamoš trénink 2

Klamoš trénink 3

Klamoš trénink 2

Klamoš trénink 4

Klamoš trénink 1