• Home
  • V Ostravě při 1. kole ČP se našim zadařilo.

V Ostravě při 1. kole ČP se našim zadařilo.

18. 2. 2018

Mladší žáci USK PRAHA JUDO s třemi zlatými, jedním stříbrem a jedním bronzem zaplnili první řádek pořadníku klubů své kategorie. Prali se všichni naplno a to jim přineslo úspěch. Turnaj byl obsazen silně, vždyť v exponovaných váhách, jako např. -34, či -38 kg, bylo přes 60 závodníků. Svou premiéru si odbyli Dan Luxemburk, Matěj Šipan a Viktor Stečínský, všichni se ctí. Ondra Zita, Dominik Dědek a Matěj Šipan zvítězili, Petr Maxa byl druhý a Štefan Sušický bronzový.

Ve starším žactvu s přehledem zvítězili Sára Zitová a Jan Kačírek. Oba přihodili ještě o den později bronz v dorostu, to je pěkný úspěch. Štěpán Vojtěch si nakonec vybojoval slušné bodované 7. místo. Čtveřici Čermák, Polnický, Toman, Šipanová se nezadařilo, budeme doufat v příště. Celkově byli starší žáci i žákyně v pořadí klubů shodně na 4. místě.

V dorostu si finále zajistili Lukáš Pečenka a Michal Pfaf, v -81 kg, tím jsou dvě medaile doma. Vyhrál tentokrát Lukáš, Michal je stříbrný. Velkého úspěchu dosáhl na svém vůbec prvním ČP Pavel Kolský, když se v devadesátce dostal do finále a skončil druhý. Ondra Kuncl má tentokrát páté místo a Anně Polnické tyto závody nesedly a nováček Bernard Zděnovec zaplatil nováčkovskou daň.

V U23 jeho bratr, Eda Zděnovec obsadil v -73kg  5. místo stejně, jako Václav Žemla. A víc nás asi tentokrát nebylo.

Bylo to teprve 1. kolo a pořád je dost času na vylepšení pro toho, komu se nezadařilo. Úspěšným nelze víc, než přát i napříště další medaile.

Zapsal: Čermoš

Zitová2

Zita2

Šipan2

Maxa2

Kačírek2

Dědek + Sušický2