• Home
  • Hezký úspěch mladých z USK PRAHA JUDO na Slovensku

Hezký úspěch mladých z USK PRAHA JUDO na Slovensku

14. 2. 2018
5. ročník GP Banská Bystrica přinesl opravdu pěkný úspěch našim barvám. Co je nejvíc potěšující je to, že naši borci a borkyně vítězili převážně na Ippon, prali se velmi dobře jak technicky, tak takticky a dá se mluvit o judu, na které se dobře dívá. Jen ve zkratce okomentujeme, že:
„Martin Fictum šel do svých zápasů sebevědomě a diktoval si vývoj, proto vyhrál. Štefan Sušický byl nekompromisní, obratný a důsledný, za to je zlato. Jan Kačírek se rovnou po nemoci vydal na tatami a předvedl zkušené judo. Petr Maxa se pral naplno, dobře a ve finále zvrátil nepříznivý vývoj na svou stranu. Sára Zitová se vezla na vlně vítězství od začátku do konce. Anna Polnická měla pět utkání, jen jedno nevyšlo a stříbro je její. Jan Kryl si stejně jako Viktor Stečínský odbyli se ctí další ze svých turnajů, kterými se musí prokousat ke svým medailím, páté a sedmé místo byly vynikajícími výsledky. Štěpán Polnický jednou zvítězil, dvakrát prohrál a tak to prostě ten den měl. Ondra Zita, zkušený borec, tentokrát zakusil silnou skupinu a dvakrát prohrál, to se děje i světovým esům a i to je judo.“
Soutěž byla obsazena slušně, statistiky ještě nemáme, ale Ukrajinci, Maďaři, Italové, Rusové, Švýcaři, Poláci… zastoupení měli a mnohé z nich potkali naši cestou ke svým medailím. Hodně výkonů, které byly k vidění od borců a borkyň z nejrůznějších klubů a zemí stálo opravdu za pozornost. Zdá se, že dnešní judo U15 v šíři repertoáru technik, ale i celkové vyspělosti se podobou spíš blíží tomu, kde před pár roky bylo judo závodníků mezi 15 a 18 lety věku. Vše se posouvá dopředu a i po této stránce se vývoj určitě nezastavil. Takže, jediným možným závěrem, který nám z uplynulého víkendu může vzejít je to, že kdo bude chrnět a nebude stíhat, těžko něco dožene.
Přehledně:
FICTUM Martin     4:0     1.místo
SUŠICKÝ Štefan    4:0      1.místo
KAČÍREK Jan        4:0       1.místo
MAXA Petr              4:0      1.místo
ZITOVÁ Sára          4:0      1.místo
POLNICKÁ A.M.   4:1       2.místo
KRYL Jan                2:2      5.místo
STEČÍNSKÝ V.      3:2      7.místo
Za perfektní reprezentaci a celkový přístup k závodu našim sportovcům děkujeme a k dosaženým výsledkům upřímně blahopřejeme!
 
Trenéři USK PRAHA JUDO
Zapsal + foto: Čermoš
20180210_170439