• Home
  • Zimní soustředění v Raurisu (AUT) 2018 s účastí žáků a dorostenců z Prahy

Zimní soustředění v Raurisu (AUT) 2018 s účastí žáků a dorostenců z Prahy

24. 1. 2018

Zimního mezinárodního soustředění v rakouském Raurisu se z USK PRAHA JUDO zúčastňují Lukáš Pečenka, Jakub Pohořalý a Jan Kačírek. Za Pražáky ještě Vršovičtí, Tonda Dvořáček z Dragons, David Dudy z Judo Academy…  Všichni odjeli rovnou ze žíněnky z kvalifikace dorostenecké ligy, do níž postoupili. Doprovází jako trenéři Zdeněk Kasík a Renata Bláhová. Soukromě se rekreují Pavel Rejchrt a Lukáš Veselý, o kterých se zatím ještě nedá říci, že by byli úplně judisté důchodci, neboť např. Veselka si vloni vypral bronz na ME veteránů…děda šikula…jeden…:-)

Výraznější postavou v řadách trenérů je rakouská judistka Sabrina Filzmoserová, dlouholetá reprezentantka, dvakrát bronzová na MS, dvojnásobná mistryně a dále dvakrát stříbrná a pětkrát bronzová z ME. Velkou většinu svých vítězství dosáhla jednoduchými, ale velmi účinnými a silnými drženími kesa-gatame a ura-gatame (česky „Šefl“). Je známá svou pílí a poctivým přístupem k přípravě.

Od 9.30 hod. probíhá technický trénink a večerní fáze je vyhrazena randori. Sparing můžou naši hledat v Holanďanech, Izraelcích a Rakušanech, přítomen je i klub z Litoměřic. Kromě hlavní náplně kterou je judo, je čas i na zimní sporty a zábavu mezi tréninky.

Zapsal a za text zodpovídá: Čermoš

Zdroj a foto: Pavel Rejchrt, Zdeněk Kasík

Foto Sabriny Filzmoserové: GEPA pictures/ Martin Hoermandinger

Rauris 2018 1

Rauris 2018 2

Rauris 2018 3

IMG-20180123-WA0000

GEPA-24081187048 - PARIS,FRANKREICH,24.AUG.11 - SPORT DIVERS, JUDO - IJF Judo Weltmeisterschaften, Damen, bis 57kg. Bild zeigt Sabrina Filzmoser (AUT) und Marti Malloy (USA).  Foto: GEPA pictures/ Martin Hoermandinger
GEPA-24081187048 – PARIS,FRANKREICH,24.AUG.11 – SPORT DIVERS, JUDO – IJF Judo Weltmeisterschaften, Damen, bis 57kg. Bild zeigt Sabrina Filzmoser (AUT) und Marti Malloy (USA).
Foto: GEPA pictures/ Martin Hoermandinger