• Home
  • Úspěšná výprava do Jablonce nad Nisou

Úspěšná výprava do Jablonce nad Nisou

20. 11. 2017
Dne 18.11. 2017 se konaly závody v Jablonci nad Nisou. Jelikož se mladší a starší žáci odjeli poprat do Havířova, závodů v Jablonci se účasnila jen mláďata a jedna starší žákyně.
Matěj Šipan nastoupil do zápasů jako první a svým soupeřům nedal šanci. Pětkrát zvítězil na Ippon a zaslouženě získal zlato.
Jako druhý se pral Šimon Berka, který zaváhal v prvním zápase, ale další dva v tabulce A zvládl výborně, probojoval se tedy do semifinále, které vyhrál. Ve finále na sopupeře nestačil, ale i druhé místo je krásné.
Kategorie Dana Luxemburka a Vikiho Stečínského se nám prolínaly a moc krásně se koukalo na to, jak oba kluci soupeřům nedali ani jeden zápas a oba si došli pro zlato.
O největší drama se postaral Martin Fictum, který se po bojovném výkonu dopracoval do semifinále. Ikdyž se nevyvíjelo jednoznačně v jeho prospěch, neztrácel hlavu a hodil soupeře na wazari. Konec zápasu ozdobil snad nejhezčím Ipponem dne. Ve finále Martin prohrával na wazari, i tak ale bojoval až do konce a je škoda, že mu v závěru nevyšel chvat, kterým by třeba zápas otočil. Nakonec si odvezl krásné stříbro.
Sbírku stříbrných medailí pak doplnila ve starších žákyních Kačka Šipanová, která po nepřesvědčivém výkonu v prvním zápase  neztratila hlavu a další dva si nenechakla utéct. Krásnou seoi nage pak ukončila úspěšnou výpravu. Z Jablonce si tak šest účastníků přivezlo tři zlaté a tři stříbrné medaile, což dokazuje, že se tvrdá dřina trenérů i dětí vyplácí a začíná nést své ovoce.

1. místa:

Matěj Šipan 5-0
Daniel Luxemburk 5-0
Viktor Stečínský 4-0

2. místa:

Šimon Berka 3-2
Martin Fictum 4-1
Kateřina Šipanová 2-1