• Home
  • Odešel Vladimír Novák, judistická legenda 60. a 70. let a dlouholetý trenér

Odešel Vladimír Novák, judistická legenda 60. a 70. let a dlouholetý trenér

16. 10. 2017

stažený soubor

O víkendu nás v USK PRAHA JUDO nezastihla, bohužel, jen skvělá zpráva o vítězství našich mužů v Interlize. Přišlo to nečekaně a je to pro mnohé z nás velmi smutné, že v posledních dnech minulého týdne odešla náhle významná osobnost československého juda, dřívější král naší tehdejší těžké váhy, vynikající technik a velký silák, pozdější šéftrenér armádního judistického klubu DUKLA BANSKÁ BYSTRICA, Mgr. Vladimír Novák.

Jeho první start na ME 1969, následně stříbro a bronz z ME a v neposlední řadě jeho reprezentace ČSSR v roli našeho historický druhého olympionika v judu (Montreal 1976), to ho neodmyslitelně řadí k úspěšným a nezapomenutelným průkopníkům našeho juda.

Jako trenéra v Dukle jej poznalo i mnoho judistů z TJ VŠ PRAHA (dnes USK), kteří v rámci tehdejšího režimu plnili v tomto armádním oddíle svou brannou povinnost. Někteří nakonec zůstali i mnohem déle, než dva roky. Vláďovi mnozí vděčí dodnes za mnohé a budou na něj s opravdovou úctou vzpomínat.

USK PRAHA JUDO i touto cestou vyjadřuje všem blízkým upřímnou soustrast a skutečnou lítost nad  Vláďovým předčasným odchodem.

Čest jeho památce!

Judisté USK PRAHA