• Home
  • MT Györ a MT Nový Bydžov

MT Györ a MT Nový Bydžov

5. 6. 2017

Podle všech informací silně obsazeného a tedy náročného MT turnaje v maďarském Györu se zúčastnil jednak výběr U15 ČR a také někteří závodníci USK PRAHA JUDO startující za náš klub. Turnaj byl organizován v duchu tzv. „áčkové“ soutěže.

Medaili se stejně tak, jako nedávno v Budapešti, podařilo získat z našich klubových řad v barvách výběru ČR pouze Anně Marii Polnické v kategorii -48kg. Tentokrát to byl bronz, ale opět zaslouženě vybojovaný. K čemuž Aničce jednak upřímně blahopřejeme a zároveň jí děkujeme za reprezentaci Česka a také USK PRAHA JUDO! Z výběru dále bodovali Eliška Kubíčková 1. místem v -57kg, Lucie Zárybnická 2. místem v -48kg, Julie Zárybnická 2. místem v -52 kg, Ondřej Sláma 3. místem v -66kg, David Dudy byl pátý v -66kg a Jan Němeček rovněž pátý v -50 kg. Ostatním závodníkům z našeho klubu se bohužel v této soutěži na medaile dosáhnout nepodařilo. Přesto věříme, že cennou zkušenost z takového turnaje dokáží prodat při další podobné příležitosti.

Protože Dominik Dědek a Ondra Zita (na fotce v úvodu) nemají ještě na turnaj typu Györ ty správné míry po všech stránkách, vydali se zkrátit si čekání na vstup mezi starší do Nového Bydžova, kde se zúčastnili tradičního turnaje „Pohár J. Verfla“ ve své U13. To, že se jim oběma podařilo získat zlatou medaili je samo o sobě pěkné a pro USK PRAHA JUDO další úspěšná reprezentace, ovšem že ve dvou obsadili 2. místo v soutěži družstev je skoro rarita. Nicméně, je to tak a navíc se ještě vlastně i sami okoučovali, protože jeli sólo po vlastní ose. Tak i těmto dvěma borcům moc gratulujeme a samozřejmě díky za skvělou reprezentaci našeho klubu!

Zapsal a za text zodpovídá: Čermoš

Foto: Lukáš Dědek