• Home
  • Turnaj ERIMA TROPHY 2017 v Rohrbachu byl perfektní zážitek

Turnaj ERIMA TROPHY 2017 v Rohrbachu byl perfektní zážitek

11. 4. 2017

Komentář k soutěži v jednotlivcích:

V této disciplíně jsme uspěli bezvadně, což nám zajistilo 2. místo v pořadí klubů i národů. S 12 závodníky jsme sdružené účasti hornorakouského Mühlviertelu s počtem 78 účastníků konkurovat nemohli. Za námi zůstalo rovných 50 dalších.

Svou závodnickou premiéru si odbyl Matyáš Prokop, křest zahraničního soutěžení Terezka a Marek Pečenkovi. Vynikající výkon předvedl Kvido Sarauer, který pro své zlato musel absolvovat šest vítězných utkání. Všichni tři v kategorii U10. Zbytek už se skládal z ostřílených harcovníků a výsledky jsou velmi pěkné. Z celkového hodnocení bychom jako prvního vyzvedli výkon Štefana Sušického, který za celý den ze svých devíti utkání, vč. družstev, neprohrál ani jednou a odvezl si čistý štít. Ukázal opět svou rvavost a pokroky v technice. Dobře se představila jak Katka Šipanová (krásná Ashi-Waza), tak Sára Zitová (výborná taktika ve spojení s velkými technikami). Obě závodnice potvrdily započatý progres a teď už jenom vydržet. Dominik Dědek dominoval dlouho, ale ve finále v Golden Score přece jen poznal, že pouštět se rukama po vlastním nástupu do techniky se nemá. Jinak byl perfektní a soupeři oplatil porážku v družstvech. Kuba Čermák podal pěkný výkon, měl na finále či na medaili, ale v druhém utkání v začátku „ulítnul“ a o třetí místo šel srdcem dobře, nicméně to placku nedalo. Dobrý výkon. Ondra Zita tradičně s velkým nasazením a bez chyb, kontrolovaně si ukočíroval svou kategorii. Jenda Karban se rval jako o život, medaili sice nezískal, ale získal zkušenosti a ty zužitkuje tak, aby příště byla. V nejtěžší váze s přehledem zvítězil Petr Maxa.

Výsledky jednotlivců:

V pořadí klubů: 2. místo z 52   V pořadí národů: 2. místo z 10

Zlato 6x,  Stříbro 2x,  Bronz 0x,  5. místo 3x

WU10:

PEČENKOVÁ Tereza, 1:1, 2.místo

MU10:

PEČENKA Marek, 1:2, 9.místo

PROKOP Matyáš, 1:1, 2.místo

SARAUER Kvido, 6:0, 1.místo

WU14:

ŠIPANOVÁ Kateřina, 4:0, 1.místo

ZITOVÁ Sára, 5:0, 1.místo

MU14.

ČERMÁK Jakub M., 3:2, 5.místo

DĚDEK Dominik, 5:1, 2.místo

KARBAN Jan, 2:2, 5.místo

MAXA Petr, 2:0, 1.místo

SUŠICKÝ Štefan, 4:0, 1.místo

ZITA Ondřej, 6:0, 1.místo

 

Komentář k soutěži družstev:

Turnaj ERIMA TROPHY v rakouském Rohrbachu nás absolutně nadchnul. Nejen pro zpětný pohled na výsledky jednotlivců, ale tentokrát také pro soutěž v družstvech, která se odehrála ve skvělé atmosféře a s fantastickým nasazením všech účastníků. Přece jen týmová práce s týmovým duchem je něco jiného, než jednotlivci. A tohle nás bavilo! Pepi Reiter, bývalý známý rakouský olympionik a vynálezce po něm pojmenované techniky (u nás zakázané, ale je potřeba počítat s tím, že v tamním kraji ji ovládá i uklízečka tatami) postavil dva mančafty, dalších jedenáct včetně nás se dostavilo z Rakouska, Čech, Německa a Slovinska. Běželo to jako na drátkách. Reitrův tým č.II. porazili naši borci ve složení, ve kterém táhli celou soutěž: ZITA, SUŠICKÝ, DĚDEK, KARBAN, ČERMÁK, MAXA se skóre 4:2. Klub JU Flachgau podlehl USK rovněž 4:2. JU Samurai pro změnu opět 4:2.

Finále s UJZ Mühlvietrel II. slibovalo bitvu a bylo to hektické. Pepi postavil dva dobré týmy a měl na střídání. My můžeme říct, že: „Bylo nás šest“ a víc ani ťuk. Perfektně zahájil Zita rychlou Seoi-Nage na Ippon a v tomto skórování ho následoval Sušický. Dědek musel oplatit porážku soupeři z jednotlivců a dal si záležet, v Golden Score mu konečně jeho levá Seoi-Nage vyšla na Waza-Ari. A nastal čas kalkulovat, protože Karban se svou 38 suploval nám chybějící 42 a tu jeho soupeř ovládal celkem slušně. Jenda dřel jak mohl, ale v Golden-Score po velké snaze spadnul do držení, tedy 3:1 a před námi zápas Čermák vs. Borchaschvili a proti Maxovi nachystaný o dvě hlavy vyšší Schmid. Oba protivníci skoro o dva roky starší a zkušenější. S Čermošem by v tu chvíli měnil asi málokdo. Kuba to zvládnul, dal to na Waza-Ari a prvenství bylo doma. Petr Maxa dostal odnaproti opravdu velkého chlapa a šel se prát a dělal co mohl. Rozhodčí mu dala nakonec 3x Shido. Protože je Pepi Reiter formát, tak sic to už nemohlo pomoct ani trochu, uznal ta Shida za pitomost. Všichni jsme si podali ruce a odnesli si jeden z našich doposud nejlepších zážitků.

Vzorec na tuto sobotu zněl: 4 x (4 : 2) = zlato. Máme z toho velkou radost všichni a video z finále už je, nebo bude na našem FB.

Výsledky soutěže družstev U14:

1. USK PRAHA JUDO

2. UJZ MÜHLVIERTEL I.

3. Judo UNION Kircham 3. Judoclub Leipzig

Zapsal a za text zodpovídá: Čermoš

Foto: Čermoš, Christian Fidler, Lukáš Dědek

22

21

20

19

18

17

16

14

13

12

1115

10

9

8

Je rozhodnuto!

7

7

5

6

4