• Home
  • Únor byl pro Lukáše Krpálka a Mikuláše Meška z USK PRAHA úspěšným měsícem

Únor byl pro Lukáše Krpálka a Mikuláše Meška z USK PRAHA úspěšným měsícem

3. 3. 2017

Lukáš Krpálek a Mikoláš Meško v únoru uspěli na významných turnajích. Všichni jsme očekávali Krpošův vstup do nejtěžší váhové kategorie, a to pouhý půlrok po jeho fenomenálním úspěchu na OH 2016. Rumun Natea objemově opravdu výrazně přesahoval Lukášovy proporce, ale i tak se podařilo jeho těžiště překonat a skončil v držení, stejně jako Kubánec Alex Garcia Mendoza v prvním kole. Průběh turnaje všichni známe, Lukáš už vše komentoval sám. Celkově ukázal, že to s ním ve váze nad 100 kg nebudou mít snadné a jeho 5. místo a podaný výkon jsou pro nás v USK PRAHA, ale věříme i v celé judistické obci v ČR, důvodem k hrdosti a ke gratulaci!

Mikuláš skvěle zabojoval na Cadet European Cup 2017 ve španělské Fuengirole, když prošel turnajem bez porážky až na nejvyšší stupínek na bedně. Z pěti utkání čtyři na Ippon, finále s Italem Spicugliou bylo rychlé a nekompromisní. Z dosptupných zdrojů to vypadá na zatím nejcennější Mikiho placku, ale zdá se dost málo pravděpodobné, že tomu tak zůstane na dlouho. My všichni v klubu věříme, že má před sebou slibnou judistickou budoucnost a že bude sbírat ve světě cenné medaile nejen pro svoje jméno, ale i pro klub a pro Česko!

A na závěr kolegiálně gratulujeme Renatě Zachové do Judoklub Olomouc ke krásnému třetímu místu, rovněž na tomto turnaji kadetů a kadetek, kde pěkným výkonem s jedinou prohrou úspěšně reprezentovala ČR a samozřejmě i svůj klub!

Snad tyto úspěchy jsou a budou motivací hlavně pro naše žáky, protože jestli je někde budoucnost našeho juda, tak určitě v nich.

Zapsal a za text zodpovídá: Čermoš

 

Miki Meško, vítěz ve váze -73kg Cadet European Cup,  Fuengirola 2017

20170303_160223_resized B