• Home
  • Víkendový výjezd žáků JUDO USK PRAHA na Slovensko byl pořádný zápřah, ale zvládnutý perfektně.

Víkendový výjezd žáků JUDO USK PRAHA na Slovensko byl pořádný zápřah, ale zvládnutý perfektně.

21. 2. 2017

MT Grand Prix Banská Bystrica 2017 byla pro naše žáky letos náročná jak z pohledu na konkurenci soupeřů, tak požadavku na vytrvalost nejen během utkání, ale i celodenního udržení pozornosti. Účastníků bylo cca 700, zúčastněných zemí mnoho a vše vyžadovalo trpělivost. Končilo se po 22.00 hod.

Měli jsme ještě následující den domluvené dva tréninky pořádané v 1. JC Pezinok, takže víkend byl opravdu hektický, náročný na cestování a mladí si celkově sáhli trochu do zásob. Každopádně vše zvládli na výtečnou a se ctí. Je jednoznačně vidět, že ti, kteří se připravují systematicky a pravidelně jsou na takový výkon dobře nastaveveni.

Žáci JUDO USK PRAHA absolvovali hodně zápasů, které lze bez nadsázky označit za ty „na doraz.“ Díky novým pravidlům, kde i dvě Shida nejsou v základním čase platidlem se lehce přihodilo, že vyšlo utkání prodloužené do GS ve dvou prvních zápasech dohromady na 15 minut a to se pak jde žáčkům do dalších utkání opravdu s hodně utracenými silami. Nicméně, pravidla jsou stejná pro všechny a kdo se chce poprat, ten se musí poprat i s nimi.

Za disciplínu, celkový přístup a za všechny výkony, ať už ve vyhraných či prohraných zápasech, za trpělivost a vynikající reprezentaci našeho klubu, ale i naší země mají všichni zúčastnění závodníci od svých trenérů pochvalu a respekt.

P.S.. „ Nicméně, na pár věcech se bude muset zapracovat i tak  :-).“

 

Výsledky:

Dědek, Dominik, U13, 4:1, 2. místo

Kačírek, Jan, U15, 3:1, 3. místo

Karban, Jan, U13, 0:1, bez um.

Maxa, Petr, U13, 4:1, 3. místo

Vojtěch, Štěpán, U13, 2:2, 7. místo

Polnická, Anna Marie, U15, 1:2, 9

Polnický, Štěpán, U13, 2:2, 7. místo

Procházka, Vojtěch, U15, 2:2, 7. místo

Zita, Ondřej, U13,   3:2, 5. místo

Zitová, Sára, U15, 4:0, 1. místo

 

Zapsal a za text zodpovídá: Čermoš