• Home
  • Z tohoto, 51. týdne

Z tohoto, 51. týdne

24. 12. 2016

20161221_182328-b

Protože už všechno směřovalo k Vánocům, tento týden v doju na Folimance nebyl nikterak výkonnostně hektický, ale byl příjemný.

1. Sice se stalo poslední den týdne minulého, ale berme to jako zahájení toho aktuálního. Naše děti se letos zúčastnily naposledy soutěže pořádané Kidsportem o Judistu roku a výsledky byly skvělé. Jejich zveřejnění naleznete na stránkách pořadatele, ale za zmínku určitě stojí, že mladí závodníci z USK PRAHA obsadili přes 50% bodovaných míst a navíc s počty bodů, které jsou rekordní.

2. Díky více lidem podílejícím se na realizaci, ale zejména Jarce Černé, máme do dalšího roku nová klubová trika a v procesu je také dodávka nových klubových tepláků pro naše mladé a jejich trenéry. Bereme to jako vánoční dárek, který jsme si přáli.

3. Ve středu jsme vyrazili na odvetu týmového klání do Pezinku na Slovensko. Nutno říci, ať je nám to příjemné nebo není, že jsme zkrátka tentokrát neuspěli skoro vůbec. Nechali jsme se zaskočit atmosférou a trochu jsme podcenili i přípravu na místě, což se projevilo. Výsledek 3:1 by ani nevadil tak, jako bilance odvedených výkonů ve většině zápasů. Dohodli jsme se všichni, že přiznáme barvu a tak tedy i činíme, protože když se nám to povede, dovedeme se zase pochválit. Nicméně, shrnout by to šlo asi takto: „Kdyby si naši borci mohli ještě o něco napsat Ježíškovi, tentokrát ve vztahu k Pezinku by to byla pořádná kumi-kata:-) .“ Rozhodně ale svoji budoucnost pro další období můžeme stavět nadále na optimismu a vynikajících výkonů mají naši borci v roce 2016 absolutní většinu. Toto byla jednoduše dobrá zkušenost.

4. Největší událostí tohoto týdne bylo vyhlašování ankety „Sportovec roku 2016.“ Podle všech očekávání a naprosto spravedlivě, bez jakýchkoliv pochyb se jím stal náš oddílový kolega, letošní olympijský vítěz, Lukáš Krpálek. My mu to opravdu moc přejeme, jsme na něj hrdí a tento rok byl i pro nás, kteří pro náš sport žijeme a nejen v USK PRAHA, ale v celém českém judu naprosto výjimečný a nezapomenutelný díky jeho fenomenálnímu výkonu. Z jeho úspěchů máme radost s ním a právě teď se i my radujeme z toho, že Sportovcem roku pro rok 2016 se stal právě judista Lukáš Krpálek. Samozřejmě mu všichni gratulujeme a věříme v jeho další úspěchy!

Co jsme stihli, to jsme stihli. Víc už letos nedáme. Potkalo nás v USK PRAHA hodně úspěchů od olympijského vítězství Lukáše, přes dílčí vítězství našich kolegů na světových soutěžích  až po první mistrovské tituly našich žáků. V přípravce jsou děcka, která začínají aspirovat na vstup do pokročilých a pak do závodní skupiny. Za velmi podstatné a dobré určitě považujeme fakt, že v našem klubu se rodí závodnické pokračování. To je pro nás hodně důležité, že máme budoucí, kteří jsou dnes inspirováni některými dospělými závodníky. Potřebujeme, aby nám naši dospěláci pomáhali s výchovou našich mladých judistů předáváním svých zkušeností na vybraných trénincích, aby je dobře motivovali svým závoděním. Věříme, že to půjde a že JUDO USK PRAHA si poradí.

Vám z mláďat, žáků, dorostenců, kteří po svátcích přecházíte do vyšších kategorií budeme nejen držet palce, ale budeme u toho s vámi. Zvládnete to. Kdo potřebuje přibrat rychle do vyšší váhy, má přes Vánoce skvělou příležitost, ať se dílo podaří! Každopádně, 3. ledna 2017 všichni začínáme a zároveň pokračujeme a dáme to!

Díky za spolupráci v tomto roce, užijte si svátky a vše dobré do roku 2017.

 

Trenéři JUDO USK PRAHA