• Home
  • Krásný úspěch mladších žáků JUDO USK PRAHA na letošním Přeboru ČR!

Krásný úspěch mladších žáků JUDO USK PRAHA na letošním Přeboru ČR!

13. 11. 2016

Parkoviště u sportovní haly v Mladé Boleslavi bylo po osmé ráno plně obsazené. Jednak na Republiku chtějí být co nejdříve pro jistotu odvážení i ti, kteří mají svou váhu pod palcem a roli sehrál také sníh, který sice napadl v malém množství, ale pro naše dálnice je ohrožujících i pět vloček. Sedět zavřený mimo možnost sjet ze zácpy z bouračky zrovna v ten den, s potomkem, který nestíhá šampionát a sám o sobě to nervově unést, to je asi noční můra každého rodiče. Pokud vím, všichni stihli.

V 10.00 byl přebor zahájen živě zpívanou státní hymnou a od té chvíle se už napětí a nervozita daly nabírat lopatou. Od prvních utkání byla vidět ta velká odlišnost v přístupu, výkonech, prožitcích. I když se zde sejdou mnohdy ti samí borci, kteří se ještě před týdnem či dvěma sešli na jiném turnaji, tak tato soutěž se jmenuje Přebor ČR, je o titul Přeborníka ČR a tím je vše dané. Je to naostro a když na to přijde, po neúspěchu v úvodním kole může být pro někoho konec bez jakékoliv možnosti nápravy. Bylo to v tom a mladší žáci si to dobře uvědomovali, nikdo se nechtěl dát jen tak.

Za JUDO USK PRAHA startovali: Sára Zitová, Katka Šipanová, Jan Kačírek, Jakub Michael Čermák, Štěpán Polnický. Kromě váhy do 42kg, kde se sešli Kuba a Štěpán jsme si nekonkurovali nikde, což je dobře pro jednotlivce, na druhou stranu to snižuje šance pro klub. Celoroční i závěrečná příprava na PČR se vyplatila. Honza Kačírek splnil beze zbytku a se ctí svou roli favorita a zvítězil ve všech utkáních na Ippon, dobře a pro oko hezky provedenými technikami a vzal si to, co si moc přál. Zlatou a titul. Sára Zitová si došla pro svůj titul Přebornice na odchodnou z mladších žáků prakticky obdobně, jako Kačer. Kromě jednoho utkání zvítězila vždy (včetně finále) před časovým limitem, prala se moc pěkně a bylo vidět, že vyhrát chce. A to se stalo. Pro oba to byla v této věkové kategorii jejich derniéra, pro Kubu Čermáka naopak premiéra. Ten svou první účast na turnaji, o už vážně opravdovou placku, zvládl a vybojoval si bronz. Po velké chybě v druhém kole, která mu snad bude cennou zkušeností, prošel poctivě opravami a cenný kov si vydřel. Katka Šipanová dělala vše,  co bylo v jejích silách. Její utkání o třetí místo jsme prožívali všichni v hledišti s ní, ale výrok rozhodčích to neovlivnilo a na praporky zvítězila Eliška Zedníková. Kačka má z tohoto přeboru bodované páté místo. Štěpán Polnický určitě chtěl, ale svého soupeře v prvním kole nezdolal. Ten bohužel zase nezdolal toho v kole dalším a tento rok se náš borec do dalších bojů nedostal.

Každopádně, dva tituly, jeden bronz a jedno páté místo pro pět zúčastněných mladších žáků z JUDO USK PRAHA je krásný úspěch a věřme, že se našim mladým bude dařit tyto medaile postupně přetavovat do těch ve vyšších věkových kategoriích a budou je směrovat na stupně vítězů v čím dál náročnějších soutěžích!

V neposlední řadě je na místě poukázat na to, že se v našem závodním týmu usadila skvělá soudržnost, kdy opravdu všichni bez ohledu na cokoliv doslova pracují kolektivně na úspěchu svých klubových parťáků. Silná podpora z týmu se i v sobotu podepsala na úspěších jednotlivců, když kromě soutěžících přijeli fandit svým mladším kolegům ve svém volném čase i Anička Polnická a Ondra Kuncl s tátou, Ondra Zita mladší a Matěj Šipan zase ze své věkové pozice fandili kamarádům starším. O trvale doprovázejících rodičích našich závodníků nemluvě. Je to naše cenná deviza a profit z ní se načítá každým závodem.

Gratulujeme nejen svým, ale i všem medailistům z ostatních klubů a oddílů. Viděli jsme některé krásné výkony a nasazení a máme z toho radost, protože čím větší konkurence, tím větší šance i pro růst našich závodníků, myšleno nás všech ve všech klubech. Bude nám ctí, když se tito borci objeví na některé z našich randorových sudých střed, viz náš web a FB, a budeme moci poměřit síly i mimo turnaje v rámci zlepšování podmínek pro přípravu.

Hodně úspěchů do dalších mistrovských soutěží všem!

 

Výsledky:

ZITOVÁ, Sára – 32kg, 4:0, 1. místo

KAČÍREK, Jan – 40kg, 4:0, 1. místo

ČERMÁK, Jakub, M. – 42kg, 4:1, 3.místo

ŠIPANOVÁ, Katka – 40kg, 2:2, 5.místo

POLNICKÝ, Štěpán – 42kg, 0:1, bez umístění

Celkově skončil Univerzitní Sportovní Klub Praha na vynikajícím 2. místě jako celek.

Zapsal a za text zodpovídá: Čermoš

 

Přebornice ČR pro rok 2016 ve váze do 32kg Sára ZITOVÁ

3

 

Přeborník ČR pro rok 2016 ve váze do 40kg Jan KAČÍREK (druhý zleva)

2

 

Bronzový medailista Přeboru ČR pro rok 2016 Jakub Michael ČERMÁK (druhý zprava)

1

 

Zahájení soutěže

7

Společně s kamarádem, Přeborníkem ČR pro rok 2016 Ondrou Tomšů z Kidsport Praha (druhý zleva)

4