• Home
  • Žáci a dorostenci v 2. kole Českého Poháru. Ondra Zita na MT Pezinok na Slovensku na 1. místě

Žáci a dorostenci v 2. kole Českého Poháru. Ondra Zita na MT Pezinok na Slovensku na 1. místě

14. 3. 2016

Sobota a neděle byly dny Českého poháru pořádaného Judo Klubem v Jablonci nad Nisou jako GP Jablonce. Mladší a starší žáci a dorostenci USK se vypravili za svými body nutnými pro účast na Přeborech a Mistrovstvích ČR v početné sestavě. Turnaj byl ještě pro juniory, ale za naše barvy se nikdo v této kategorii nezúčastnil.

Důležitost ČP je velmi dobře zřetelná již od ranního vážení až po pozdně-odpolední finále. Všichni se snaží si co nejdříve zajistit potřebné body a přistupují k těmto závodům s jasně o poznání větší zodpovědností a mnozí i nervozitou. Není se proč divit a také je to dobře, že je zde soutěž, která má váhu opravdu cenných bodů a navozuje pro mladší závodníky atmosféru důležitosti, jako třeba Grand Slam turnaje pro naše reprezentanty. Tady už skutečně o něco jde a všichni to vědí, sejdou se zde prakticky všichni a není výjimkou až 50 závodníků v některých exponovaných váhových kategoriích. A když se ve vyřazovacích bojích nezadaří, může být ihned konec. Když se povede dostat se do oprav, musí si také někteří závodníci „odkroutit“ za den celkem sedm utkání, aby dosáhli na bronz. To není zrovna málo☺!

Proto je zisk ČTYŘ ZLATÝCH, TŘÍ BRONZOVÝCH, PĚTI PÁTÝCH a TŘÍ SEDMÝCH míst dohromady pro tentokrát celkem nekompromisně prvním místem USK PRAHA v pořadí klubů.

U13:

MÜLLER Filip            1.místo

ZITOVÁ Sára             1.místo

KAČÍREK Jan             3.místo

ČERMÁK Jakub M.   7.místo

KAMENÍČEK Daniel  bez umístění

BLÍN Matěj                bez umístění

POLNICKÝ Štěpán     bez umístěni

U15:

POLNICKÁ Anna Marie    1.místo

KUNCL Ondřej                   1.místo

VČELIŠ Jan                          3.místo

ŠIPANOVÁ Katka               3.místo

PROCHÁZKA Vojtěch        5.místo

DUDY David                       7.místo

HAMOUZ Vladimír            9.místo

ZEMANOVÁ Adéla            bez umístění

BLÍN Michal                        bez umístění

LHOTA Jakub                      bez umístění

Dorost:

KOVÁŘOVÁ Michaela       5.místo

PEČENKA Lukáš                 5.místo

Hánová Anna                     bez umístění

Bernáthová Lucie              bez umístění

Závodní den trávily společně mladí z USK a Judo Club Kidsport, za který v U13 získal zlato Martin PANCNER. Terezka DOLEJŠKOVÁ, Matyáš SASÍN, Martin ČAPEK a David Dabrundashvili sbírali svoje zkušenosti a půjdou si s tím jistě poradit příště☺.

Pro všechny dobrá zkušenost a za každých okolností důvod buďto příště obhájit, nebo se posunout vpřed! Každopádně všem gratulujeme s díky za skvělou reprezentaci JUDO USK PRAHA.

A není to vše. Ondra Zita se vydal na vlastní pěst do Pezinoku, ale samozřejmě se znakem USK na prsou☺. 1. Judo Club Pezinok je známý svou pěknou Judo Arénou, kde své svěřence trénují bratři Tománkové a dosahují s nimi vynikajících výsledků. Přece jen neomezená škála úchopů a technik povolená na Slovensku dovoluje předvádět docela velké judo v malém dětském provedení. Takže Ondra ve své věkové kategorii U11 se tam popral výtečně a získal pro USK PRAHA cennou zlatou medaili. Její hodnota je mimo jiné v tom, že turnaje a následného campu se zúčastnilo 40 žákovských borců z ukrajinské Oděsy a kdo je kdy viděl tak ví, že to jsou opravdu „brousci.“ O to příjemnější je, že s některými z nich si Ziťáček poradil na výbornou. Ondrovi patří dík za reprezentaci klubu a také Česka, byť se nejednalo o oficiální akci pořádanou ČSJu. Všichni víme, že děti ze všech klubů v ČR, které vyjedou za utkáními za hranice prostě reprezentují nás všechny, ať chtějí či nechtějí. Venku jsou to Češi a tak se na ně dívají a proto díky za každou úspěšnou reprezentaci.

Za JUDO USK PRAHA,

Čermoš