• Home
  • Starší žáci USK PRAHA JUDO uspěli na PČR 2017 a v celkovém hodnocení obsadili 1. místo

24. 10. 2017

Přebor ČR starších žáků 2017 v Jičíně reprezentovali čtyři závodnící a tři závodnice USK PRAHA JUDO. Již výsledková listina v celkovém řazení podle klubů jasně vypovídá o jejich velkém úspěchu, protože získali pět medailí a jedno páté místo a nakonec obsadili první pořadí.

Jejich nasazení a vůli bojovat musíme jedině ocenit, protože podloženo to mají nejen výsledky. Anička Polnická si došla pro zlato naprosto suverénním způsobem a zvítězila na ippon ve všech svých utkáních stejně, jako minulý rok. Honza Kačírek musel svést opravdu velmi vyrovnaný souboj s libereckým Janem Vostřelem, v němž nakonec po Golden Score získal svůj titul připsáním shida na vrub svého kvalitního soupeře. O to víc si může po takové bitvě své zlaté medaile považovat. Katka Šipanová na tomto přeboru uzavřela jednu ze svých dlouhých judistických kapitol, když konečně potvrdila svoje celoroční úsilí a píli ziskem bronzové medaile na tomto vrcholném turnaji v jednotlivcích. To samé platí o Onřeji Kunclovi, který v poslední době dobrou formu potvrdil několikrát. Bronz si po svém loňském prvenství v mladších žákyních v nové kategorii odnesla také Sára Zitová. Vojta Procházka se setkal ve finále s Ondrou Kunclem, tudíž se naše naděje na zisk dvou medailí snížila na polovinu, páté místo mu ale sluší. Pobrat ještě trochu více zkušeností a více hlavu vzhůru bude muset ukázat napříště Kuba Pospíšil, což se mu určitě teď už podaří, my mu to moc přejeme.

Ten turnaj je moc důležitý a ten titul cenný a chce ho každý. Ne každý ho ale dosáhne, ne každý dosáhne na kteroukoliv z dalších medailí a příčin může být tisíc. O tom je judo. Že jsem dřel a připravoval se poctivě neznamená, že soupeř nikoliv. A někdy třeba ani soupeř tolik nedřel, ale má co já nemám, jeden z nás nemusí mít svůj den, hlavu na tenhle velký turnaj, kliku…prostě judo je v tomto hodně specifické a náročné a bez záruk. A tak tleskáme všem, kteří se na „republiku“ kvalifikovali, bojovali a těm, kteří uspěli úplně nejvíc.

Gratulujeme, užijte si to, určitě to oslavte a pak zpátky do práce, protože do roka a do dne je to tu zase:-)!