• Home
  • Jakub Ječmínek z USK PRAHA ve finále African Open Casablanca 2017

Jakub Ječmínek z USK PRAHA ve finále African Open Casablanca 2017

18. 3. 2017

V Maroku se podařilo Kubovi v prvním kole zdolat Francouze Clergeta na Ippon po 2 minutách a 14 sekundách. V čase 01:55 min. přešel vítězstvím na Ippon přes Portugalce Carma a v semifinále zvítězil rovněž na Ippon nad Rumunem Raicu, po 4 minutách a 19 sekundách. Tím se probojoval do finále, kde na něj čekal ostřílený francouzský závodník Pierre Duprat, třetí z ME 2013, vítěz GP z Astany 2014 a GP Düsseldorf 2013. Ten se do finále dnešního turnaje dostal v součtu za 05:52 min. a i on všechna svá tři předchozí utkání vyhrál na Ippon.

Bohužel, z tohoto turnaje jsme neměli přímý přenos, tak jak jsme za poslední léta zvyklí ze soutěží většího významu, a tak nezbývalo, než trpělivě dokola aktualizovat stránku ippon.org s pavoukem a čekat, až se objeví aktuální výsledek z finále váhy do 73kg.

V 18:39 hod. našeho času se objevilo jméno vítěze finálového utkání a bylo to jméno Francouze Duprata. Historie zápasu ukazuje, že Kuba prohrál na jedno Waza-Ari a jeden trest. Nicméně, je to jeho krásný úspěch, poctivá medaile a doufejme, že povzbuzení do dalších velkých turnajů, které na něj určitě čekají.

My všichni gratulujeme a jsme na tvůj výkon hrdí!

Zapsal a za text zodpovídá: Čermoš