• 23. víkend obsazen turnaji doma i v zahraničí

23. víkend obsazen turnaji doma i v zahraničí

12. 6. 2017

Venray

Prvním v řadě z dnešních komentářů je mezinárodní turnaj ve Venray v Holandsku, o kterém můžu napsat nejvíce, protože jsem se zúčastnil, ostatní mám zprostředkované. Participovali jsme v něm s počtem osmi závodníků ve dvou kategoriích, čtyřmi v U13 (roč.2006 – 2007)  a čtyřmi v U15 (roč.2003-2004-2005). Charakter turnaje jsme podrobněji popsali vloni na těchto stránkách a není na tom prakticky co měnit. Snad jen tolik, že díky zkušenostem z minulého ročníku jsme letos  systém pořadatele  zvládali s větším nadhledem. Každopádně na co si nelze stěžovat v žádném případě je pestrost v účasti států a hodně široký výběr ve skutečně, na svůj věk, vypraných borců a borkyň. A to jak v mladších, tak starších kategoriích. Všechny také mají už své favority zúčastňující se významných turnajů a kteří už mají své jméno. Což ale není zárukou vítězství a judo si umí poradit s každým, jak se ukázalo i zde.  S výkony našich jsme spokojení. Všichni dělali co bylo ten den v jejich silách, na co měli a co uměli. V U13 získal USK PRAHA JUDO tři medaile, od každého kovu jednu. V U15 to bylo ještě náročnější, protože obsahuje tři ročníky a někteří pánové z 2003, narození zkraje roku, vkráčeli na tatami div ne čerstvě oholeni a proti nim občas stáli klučíci rození na podzim 2005, očividně tedy žáci. Nicméně, pravidla jsou jaká jsou a museli jsme se s tím poprat, což se i stalo. Jan Kačírek vybojoval šest utkání se skóre 4:2 a skončil na sedmém místě, Jakub M. Čermák měl čtyři utkání se skóre 2:2 a byl devátý, oba se ale prali se ctí a není se zač stydět. Vojtěch Procházka prohrál ve dvou úvodních utkání a neumístil se, Sára Zitová po třech zápasech  měla skóre 1:2 a nevíme, zda to stačilo či nestačilo na umístění.

Medaile – U13:

MAXA Petr, +50 kg, 1.místo

SUŠICKÝ Štefan, -34kg, 2. místo

ZITA Ondřej, -30kg, 3.místo

Dominik Dědek ve dvou úvodních utkání nebodoval a neumístil se. Je to všechno pro naše závodníky bez výjimky velká zkušenost, která se jinak, než účastmi a snahou o zlepšování získat nedá. Turnaje typu Budapešť, Varšava, Györ, Venray, apod. už jsou prostě nabité a počítat s tím, že začátek projdu přes ředidla, nebo i to, že mě vytáhne favorit, je velké riziko. S tím tam ale, jak jsem sledoval, nikdo z našich nešel. Obecně je každopádně vidět, že tyto soutěže jsou pro ty, kteří se opravdu připravují a mají co nabídnout, jdou se rvát a kteří někdy mají i trochu kliku (která ale zpravidla zase přeje připraveným) a také zkušenosti z takovýchto soutěží hodně pomáhají.  Venray je dobrá praxe a medaile odtud je s nadsázkou i bez ní po všech stránkách těžká….hmotnostně asi půl kila:-)

INTERLIGA mužů 2017 , 2. kolo v Banské Bystrici

1. místo: Sokol Vršovice

2. místo: Katowice

3. místo: „A“ tým USK PRAHA JUDO

ČP starších žáků v Chomutově

Do Venray jsme také obdrželi dobré zprávy z výsledků Českého poháru. Měli jsme a máme radost z prvenství Lukáše Pečenky v kategorii dorostenců do 81 kg, kde si poradil se všemi soupeři na Ippon. Eda Zdeňovec do 73 kg konečně po pauze zabral placku a obsadil 3. místo a Michal Pfaf v té samé váze skončil pátý. Na sedmém místě se umístil Marek Suk ve váze do 66 kg. V dorostenkách byla sedmá Anna Hánová do 57 kg.

Ve starších žácích vybojoval pěknou  bronzovou medaili Ondřej Kuncl -50 kg,  za starší žákyně zase Anna Marie Polnická -48 kg. Kateřina Šipanová v hmotnosti do 44 kg je na páté příčce.

VC Chomutova mladších žáků

Mladší žáci se utkali rovněž v Chomutově, ale nikoliv v rámci ČP, ale při příležitosti pořádání Velké ceny, která byla pro pražské závodníky možností získat body do kvalifikace na letošní PČR.

VOJTĚCH, Štěpán -38 kg, 3. místo

KARBAN, Jan – 38 kg, 5. místo

POLNICKÝ, Štěpán -46 kg, 7. místo

Všem našim závodníkům, napříč všemi kategoriemi i turnaji, gratulujeme k medailím a děkujeme všem bez výjimky za podané výkony v barvách USK PRAHA JUDO!

Zapsal a za text zodpovídá: Čermoš